Zprávy ze spolku Cibulka – duben 2017

Spolek Cibulka navrhnul jak zvýšit průjezdnost křižovatky Musílkova-Plzeňská. Usilujeme o menší dopravní zácpy a lepší parkování. Napsali o nás: „spolek Cibulka … dlouhodobě velice aktivně vystupuje v zájmu harmonizace a optimalizace vývoje automobilové dopravy v oblasti Košíř a Cibulek a Motolského údolí…“ (A69 – architekti a Anthropictures)

Dovolujeme si Vám nabídnout první výběr zpráv ze spolku Cibulka a z informačního webu Cibulky.info z roku 2017.

200 let zámečku Cibulka a Pic-nic u čínského pavilónu 23.4.2017
Rádi bychom vás pozvali na druhý Pic-nic u Čínského pavilonku a rozpadajícího se statku Cibulka, jejichž osud nám není lhostejný. Sejdeme se v neděli 23. 4. v 15:00, občerstvení, deky a zvonečky sebou!

Motolské údolí bude nová pražská dobrá adresa
První ukázky studie přeměn Plzeňské, Vrchlické a okolí působí jaké zjevení z jiného světa. Takovou studii na Praze 5 dlouho neviděli. Odpudivá dopravní „stoka“ se má změnit na pestrý obchodní bulvár. Spolek Cibulka navrhnul jak zvýšit průjezdnost křižovatky Musílkova-Plzeňská. V automobilové dopravě jsou pro spolek Cibulka cílem hlavně menší dopravní zácpy a lepší parkování (P+R na krajích města a parkování v bytových novostavbách).

Radlická radiála a Městský okruh
Připravuje se třetí územní řízení k Radlické radiále. Ta zvýší dva a půl krát dopravní zátěž katastru Jinonic: ze 45 tisíc se zvýší průjezd Jinonicemi o cca 60 tisíc na více než 100 tisíc aut denně. Projednávané zklidnění Jinonic má především zajistit, aby Praha 5 nebyla zase „dopravním otloukánkem“ jako v minulosti, a aby se obytná zástavba Jinonic, Cibulek a Šmukýřky nestala objezdnou trasou při krizových situacích jako je regulace vjezdu do tunelů. Při regulaci vjezdu je plán vozy odklánět z D5-ky do Bucharovy a ty zbylé do tzv. Nové Radlické.

Top rezidence Na Pomezí
Po jednání s petičním výborem a zástupci košířských spolků podepsala MČ Praha 5 a stavebník Memorandum, které mj. obsahuje požadavek místních obyvatel na zajištění průchodnosti územím projektu, aby byl volně přístupný po celém svém obvodu pro všechny občany, včetně zamezení jeho případnému budoucímu oplocení, a oddálení zamýšlených rodinných domků od stávající zástavby v Lukavského ulici.

Další zajímavosti

K velikonocům přichystali filmaři na Buďánkách překvapivě silný zážitek, dokument Ivetka a hora, o kterém Ivan Martin Jirous řekl: „Viděl jsem ve filmu Ivetka a hora nepředstavitelnou religiozitu, cosi bytostně potřebného v naší ateistické zemi.“ Další film v Koloniálu na Buďánkách bude Pevnost ve středu 26.4.2017 od 20 hod.

Tenis na Cibulkách – pestrý průvodce černobílými fotografiemi, kniha vzpomínek na tenis na Cibulkách zejména v období 50-tých a 60-tých let (web knihy je zde)

Jestli se Vám zrovna nechce nic číst, zkuste si poslechnout píseň Zlaté slunce (zde), je sice především vánoční, ale nakonec má velikonoční motiv.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, VOLBY. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.