Sjezd z Městského okruhu přivřela Mozartova brána

Aktuální foto výstavby hotelu Mozartova brána z prvního zářijového týdne 2020. Fotku jsme se pokusili udělat v okamžik s méně auty, aby bylo zřetelné zúžení sjezdu z Městského okruhu od Strahovského tunelu a zkrácení odbočovacího pruhu do Plzeňské. Situace je zde nyní kritická. Předběžně jsme zjistili, že změna dopravního režimu byla schvalována již více než sedmi lety, podrobnosti zjišťujeme.

Dopravní situace před změnou, nyní došlo k zastavění krajního levého pruhu. Zdroj: maps.google.com
Výkres zúžení sjezdu z MÚK na Městském okruhu u Anděla ze směru od Strahovského tunelu na Plzeňskou.

Předběžně jsme zjistili, že změna dopravního režimu byla schvalována již více než sedmi lety, o podrobnosti jsme požádali na oddělení silničního správního úřadu MHMP. Citace z dopisu člena spolku Cibulka ze dne 8.9.2020 : „Prosím o podání informací o změnách v ulici Mozartova.  O jakou jde úpravu komunikace, zda se jedná o dočasnou či trvalou úpravu a zda nedojde k trvalému ohrožení propustnost sjezdu a nájezdu na Městský okruh.

Již cca měsíc se zde probíhá změna na komunikaci, došlo k ubrání levého krajního jízdního pruhu a probíhá výstavba dělícího ostrůvku. Nenašel jsem žádné informace, které by vysvětlovaly důvod změn, vyjma toho, že se jedná o stavbu nájezdu do zde budovaného developerského projektu Mozartova brána.

Dopravní situace zde již před změnou byla již dost kritická, zvláště pro auta přijíždějícího z Městského okruhu do ulice Plzeňská, které se snažily zařadit do omezeného počtu míst před semaforem. Nyní se situace výrazně zhoršila, protože prostor před semaforem pro vjezd na Plzeňskou je nyní zmenšen vytvářeným dělícím ostrůvkem na cca.  4 auta, takže ostatní auta čekají v dalších pruzích a překáží plynulosti provozu z ulice Vrchlického směrem na Anděl či se protahuje zácpa směrem do Strahovského tunelu. Ostrůvek dokonce zasahuje do prostředního jízdního pruhu, viz foto dole. Situace je mi též jeví velmi nebezpečná pro auta přijíždějící od Vrchlického ulice, neočekávají překážku za rohem či náhle se  snaží vyhnout do pravého krajního pruhu. Pochopitelně se zhoršuje i propustnost pro autobusy MHD (167, 123, 191 ) či obtížnost průjezdu pro cyklisty.

Viz fotka google maps, zde je vidět dopravní situace před změnou, nyní došlo k zastavění krajního levého pruhu.“ Aktuální foto výstavby z prvního zářijového týdne, foto jsme se pokusili udělat v okamžik s méně auty, aby bylo zřetelné zúžení sjezdu z Městského okruhu od Strahovského tunelu a zkrácení odbočovacího pruhu do Plzeňské. Situace je zde nyní kritická.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.