Nejlepší český med je z Vidoule

Dagmaš Šormová vede exkurzi za včelami na Vidouli v červnu 2016, pořádáné platformou Za Pět nejen pro děti. Foto Běla Vidmarová.

Dagmar Šormová vede exkurzi za včelami na Vidouli v červnu 2016, pořádané platformou Za Pět nejen pro děti. Foto Běla Vidmarová.

Odkud je nejlepší český med? No přece z Vidoule! Absolutní vítězkou soutěže Med roku 2016 byla v Brně vyhlášena Dagmar Šormová z Cibulek. Srdečně blahopřejeme!
„Vítězný med je od včelstva, které sbírá nektar na stolové hoře Vidoule v Praze. Kolem je sad z třešně ptačí. Je to téměř nejvyšší místo Prahy, přímo v srdci Přírodního parku Košíře-Motol. Kolem dokola není žádná doprava, nestříká se tam, žádné pesticidy.“ Citace je z článku „Pro kvalitu medu je podle vítězky soutěže klíčové stanoviště“ vydaného v Českých novinách dne 17.9.2016

Ing. arch. Dagmar Šormová také pracuje v Komisi dopravní MČ Praha 5, kde zúročuje své bohaté profesní zkušenosti z Útvaru hlavního architekta Prahy, posléze přejmenovaného na ÚRM (Útvar rozvoje města) a nyní IPR (Institut plánování a rozvoje).

listopad 2016: Včelařka Dagmar Šormová: Vidouli můžeme vnímat jako jakési terroir medu“, Pětka pro vás č. 11/2016, (pdf s citací), rozhovor připravila Anna Vančová.

Příspěvek byl publikován v rubrice Jiné zajímavosti, Nezařazené, Park Vidoule. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.