Falešné podpisy pod peticí … a zástavba Vidoule je blíže skutečnosti

Mapa_Prirodniho_parku_Kosire-Motol-143

Kolem 70 domů má vyrůst přímo v chráněném Parku! Oranžově je naznačena poloha výstavby podnětu č. 143. Leží uvnitř hranic Parku (tyrkysově). Přírodní památky jsou zeleně a jejich ochranné pásmo červeně. Možná se dočkáme i jiných záměrů jako těch z r. 2008.

„Téměř 500 podpisů je pod peticí podporující zástavbu parku na Vidouli. Developerská společnost chce postavit obytné domy, hovoří také o sportovišti v části tabulové hory nad pražskými Jinonicemi. Městské zastupitelstvo poté, co petici dostalo, schválilo tzv. pořízení změny územního plánu. Neznamená to sice, že se plán skutečně změní, ale zastupitelstvo dalo rázně najevo, že úvahy o zástavbě Vidoule již pro něj nejsou tabu. Vzápětí se ukázalo, že je část podpisů pod peticí falešná, podle zjištění a odhadu Reportérů ČT se může jednat o více než polovinu z nich. To však již názor zastupitelstva nezměnilo. Zástavba jedné z posledních přírodních ploch v Praze tak začíná být reálná….“ Více v reportáži Jana Moláčka Ukradené podpisy. Pořad vysílal Česká televize v pořadu Reportéři ČT 23.6.2014.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Park Vidoule, Stavby, Životní prostředí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.