Diskuzní večer „Doprava jako veřejný statek“ (čtvrtek 14. listopadu, od 19 hod.)

Příchod prvního sněhu nás Evropany nejlépe přesvědčí o zásadním významu dopravy v současném světě. Situace, kterou zvládne domovník koštětem a hrablem, je v měřítku kontinentu každoroční katastrofou se ztrátami jdoucími do miliónů a s oběťmi na životech. Spolehlivá a kvalitní doprava, zajišťovaná přímo nebo nepřímo státem, je podmínkou fungování vyspělých zemí dneška. Zdaleka to nebylo vždy samozřejmé. Proto je rozsah podílu státu v dopravě dodnes jedním ze žhavých ideových bojišť mezi politickou pravicí a levicí.

O dopravní koncepci Prahy 5, především o obchvatu Radlická radiála a o problematice parkování v Praze 5 promluví starosta Prahy 5, Ing. Miroslav Zelený.
Pozn. po besedě: Ing. Zelený promítl statistiku cest uskutečněných po Praze. Převažují cesty do 10 km. Kdo nemá tramvajenku a cenu za kilometr počítá podle ceny benzínu (takových lidí je velké množství), tak pro něj je většinou levnější jet autem.

O obecných i konkrétních tématech dopravy budeme diskutovat s bývalým ministrem dopravy a současným pedagogem fakulty dopravní ČVUT, Prof. Petrem Moosem.
Diskusní večer se uskuteční 14.11. od 19:00 ve farním sále u kostela sv. Václava na Smíchově.

Zve Česká křesťanská akademie v Praze 5 spolu s farností sv. Václava na Smíchově a farností sv. Filipa a Jakuba na Zlíchově a s komunálními politiky v Praze 5.

Příspěvek byl publikován v rubrice bus 123, Nezařazené, parkování, Stavby, Životní prostředí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Diskuzní večer „Doprava jako veřejný statek“ (čtvrtek 14. listopadu, od 19 hod.)

  1. naše poznatky k autobusu 123 jsou následující napsal:

    – bezpečnost při čekání na Plzeňské je oproti Andělu výrazně nižší a to zejména večer a pro dámy
    – obtížné pro maminky s kočárkem a nákupy nastupovat na tramvaj a znovu přestupovat na autobus při cestě z Anděla
    – tramvaje z Andela jsou casto plne

    Jitka a Martin

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..