Hřiště Štěpánkova: další nájezd odražen

Hřiště ve Štěpánkově ulici to má těžké. Občané chtěli po úřadech jeho obnovu, ale

Zpustlé hřiště ulice Baldové

Zpustlé hřiště na rohu ulic Štěpánkova a Baldové

Magistrátu tak vlastně pomohli objevit skrytou stavební parcelu (podle názoru Magistrátu). 14 října dopoledne poslal Magistrát hl. m. Prahy své pracovníky, aby odstranili dětské hřiště v ulici Štěpánkova. Pozemek patří magistrátu a ač městská část Praha 5 získala finance a měla v plánu toto dětské hřiště zrekonstruovat, Magistrát tuto snahu zamítl. Stávající prolézačky chtěli odstranit s tím, že jsou nebezpečné (zatím bez náhrady). Naštěstí si toho všimli včas obyvatelé okolních domů a nejméně 2 hodiny diskutovali s přivolaným zástupcem magistrátu.
Výsledek je ústní dohoda o tom, že magistrát nechá zpracovat posudek, zda jsou prolézačky nebezpečné a na základě toho se bude jednat dál.

15.10.2013 TV NOVA – Rodiče ubránili dětské hřiště vlastními těly, reportáž začíná od v čase 11:50, tj. 11 minut 50 sek. předtím tolerujte dvojí reklamu, pak začnou Televizní noviny. Doslovný přepis najdete níže v komentářích.

Příspěvek byl publikován v rubrice hřiště, Nezařazené, Životní prostředí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Hřiště Štěpánkova: další nájezd odražen

 1. TV NOVA, přepis reportáže "Rodiče ubránili dětské hřiště vlastními těly" napsal:

  15.10.2013 18:40 ODPOLEDNÍ NOVINY
  http://tn.nova.cz/zpravy/tv-archiv/televizni-noviny/televizni-noviny-br-odpoledni-tn-14-10-2.html

  jana MAREČKOVÁ, moderátorka:
  Vlastním tělem dnes bránili občané Prahy 5 místní dětské hřiště, které přijela zbourat na příkaz magistrátu hlavního města likvidační firma. Na místě byla také reportérka Tereza Šnoblová. Terezo, proč chce magistrát hřiště zbourat?

  Tereza ŠNOBLOVÁ, redaktorka:
  Hezké odpoledne. Úředníci, kteří na místo také dorazili, vysvětlovali, že prý je to kvůli bezpečnosti. Dětské prolézačky prý nesplňují normy, děti by se na nich mohly zranit a nejsou dostatečně bezpečné. Podle informací televize Nova chce ale parcelu, na které hřiště stojí, město využít ke komerčním účelům. Magistrát se přesto doposud oficiálně k věci nevyjádřil. Paradoxní ale je, že asi před rokem chtěla hřiště zrekonstruovat radnice Prahy 5. Měla na to dokonce i dotace. Pozemek patří ale právě magistrátu a ten rekonstrukci zamítl. Jak to celé dopadlo, jestli hřiště bylo zbouráno nebo jestli ho obyvatelé uhájili, to se dozvíte už dnes večer v Televizních novinách, tak se dívejte a nenechte si je ujít.


  22:59:11 NOČNÍ TELEVIZNÍ NOVINY

  Petra SVOBODA, moderátorka:
  Vlastními těly dnes lidé z Prahy 5 bránili dětské hřiště, které na příkaz magistrátu přijeli zbourat dělníci. Lidé chtějí hřiště, které dětem slouží už padesát let, zachovat. Televize Nova má ale jiné informace a o tom, že magistrát chce údajně pozemek využít ke komerčním účelům.

  Tereza ŠNOBLOVÁ, redaktorka:
  Takhle vypadal dnes konflikt mezi pověřenými úředníky magistrátu a obyvateli v Praze 5. Zasáhnout musela i policie.

  Jiří POKORNÝ, místní obyvatel:
  Teďka jsme tady sepsali naposled v září petici, která odešla na radu magistrátu, aby teda hřiště zachovali a udělali.

  osoba:
  Chodíme sem pokaždý vždycky po školce. Tady holka má ráda tyhlety prolejzačky.

  Tereza ŠNOBLOVÁ, redaktorka:
  Demolici hřiště bránili stůj co stůj na dvě desítky lidí.

  Luboš ENC, zaměstnanec firmy, která měla hřiště rozebrat:
  Nevíme, čekáme jak to dopadne.

  Tereza ŠNOBLOVÁ, redaktorka:
  Nakonec lidé hřiště uhájili. Prozatím. Paradoxní je, že ještě před rokem chtěla hřiště zrekonstruovat radnice Prahy 5. Dokonce vydali už i tuto tiskovou zprávu. Jenže klacek pod nohy hodil radním nečekaně magistrát.

  Miroslav ZELENÝ, starosta MČ Praha 5:
  Praha 5 měla sehnán jeden milion korun na to, aby toto hřiště opravila. Bohužel magistrát konstatoval, že ten pozemek je komerční a že ho zpeněží.

  Tereza KRÁLOVÁ, mluvčí magistrátu hl. m. Prahy:
  O žádných takových plánech komerčním užití pozemku, nemáme informace.

  Tereza ŠNOBLOVÁ, redaktorka:
  Na magistrátu mají asi krátkou paměť. Televize Nova má totiž důkaz, který říká něco jiného. V tomhle dopise adresovanému Městské části magistrát píše, že pozemek komerčně využitelný je. Jak se situace bude dál vyvíjet, budeme samozřejmě sledovat. Tereza Šnoblová, televize Nova.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..