Běh za Vidouli 2014

Foto-Beh1

Foto-Beh2Vážení, máme za sebou úspěšný druhý ročník Běhu za Vidouli. Účast lidí, kteří přišli podpořit zachování přírody na Vidouli byla opět hojná, odhadem přišlo více jak 700 lidí. Zvlášť impozantní byl start 300 hlavého peletonu, který se vydal zdolat šesti kilometrovou trať okolo stolové hory. Vítěz zde strávil ne více než 21 minut. Srdnatný běh našich nejmenších nás všechny okouzlil. Atmosféra byla příjemně neformální, zvídavé zabavila výstava věnovaná Vidouli, včetně krásných fotografií míst, které mohou v brzké době zmizet. Svojí přítomností nás poctili akademici Prof. Helena Illnerová a MUDr. Radim Šrám, jejichž proslovy na podporu zachování přírodního parku na území vrchu Vidoule byly krátké, leč inspirující. Jejich podpory si velmi vážíme. Věříme, že jejich moudré poselství se promítne i do rozhodování našich zastupitelů, kteří nedovolí, aby o toto historicky chráněné, přírodní území pražané přišli.

Výsledky Běhu za Vidouli

Beh_za_Vidouli_2014

kliknutím na obrázek zobrazíte program s trasou běhu, a  pozvánku najdete tady

V úterý 9. září 2014 se konal II. ročník Běhu za Vidouli.  Cílem bylo připomenout politikům, že chceme zachovat a zvelebovat Přírodní park Košíře-Motol, jehož dominantou je právě Vidoule. Místo plánovaného parku celoměstského významu tam totiž developeři navrhují stavět.

Beh Vidoule 2014_trasa

Trasa Běhu

28.8.2014 Tisková zpráva k Běhu za Vidouli 9. září
23.6.2014 Zástavba Vidoule je o krok blíže skutečnosti – i díky falešným podpisům, Jan Moláček, Česká televice, Reportéři ČT
Fotky z loňského Běhu za Vidouli
Přírodní parky Prahy
Další informace o parku na Vidouli a petice za jeho ochranu

Mapa_Prirodniho_parku_Kosire-Motol-143

Kolem 70 domů má vyrůst přímo v chráněném Parku! Oranžově je naznačena poloha výstavby podnětu č. 143. Leží uvnitř hranic Parku (tyrkysově). Přírodní památky jsou zeleně a jejich ochranné pásmo červeně. Možná se dočkáme i jiných záměrů jako těch z r. 2008.

Srdečně vás zvou: spolek Cibulka | Košířská Cibulačka | Přátelé Buďánek | sdružení Jinonice – Vidoule | sdružení Za krajinu kolem nás | sdružení Za záchranu parku Kavalírka | sdružení Za život lidskej | Včelařský spolek Košíře Motol.     Sdružení a spolky jsou součástí platformy ZaPět.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Park Vidoule, Stavby, Životní prostředí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: Běh za Vidouli 2014

 1. Ahoj moji milí Cibuláci a Cibulky napsal:

  Ahoj moji milí Cibuláci a Cibulky,
  chtěl jsem vám velmi poděkovat za vaší neutuchající snahu o záchranu našeho blízkého okolí.
  Jsem moc rád za to, co děláte, a bytostně s tím souhlasím. Vaší snahy si velmi cením a jelikož jsem v Košířích vyrostl a ke zdejšímu okolí mám velký vztah, je pro mě velmi důležité, aby toto prostředí zůstalo zachované nejen pro nás, ale i pro naše děti.

  Ač bych moc rád, bohužel nemám vzhledem k vytížení malými dětmi a prací dostatek času více se aktivně zapojit.
  Ale každopádně vždy si najdu čas a se samozřejmostí podpořím takové akce, jako Běh za Vidouli, letos stejně jako loni. Klidně by takových akcí mohlo být i více. Je třeba dávat o sobě stále vědět a když vlastníci pozemků mohou podat nový návrh na změnu ihned po zamítnutí předchozího, je třeba, aby politikům neklesalo povědomí a pokaždé jasně znali naši vůli.

  Považuji za velmi důležité tato místa zachovat pro další generace a nepřipustit jejich trvalé znehodnocení a zničení, kvůli naprosto krátkozrakým, přízemním a veskrze ubohým pohnutkám celkem malé skupiny betonových “vývojářů”. Bohužel opak se děje, zejména díky moci jejich peněz. Ačkoliv asi nemohou za to, že sami nejsou od přírody obdařeni alespoň elementárními základy zdravého úsudku, natož rozumu a o základní lidské pokoře k ostatním lidem i místu samotnému zde nemůže být řeč už vůbec, musíme se o to více snažit, aby si našli jiný způsob jak na chleba vydělat, než tím, že fatálně zničí naše okolí (což je jim samozřejmě celkem jedno, neboť oni zde nežijí a žít nebudou)

  Tedy držím nám všem palce a ještě jednou vám děkuji.
  Filip Hochman

Komentáře nejsou povoleny.