Centrum Prahy klidné, milé, krásné a bezpečné (zkušenosti z Václaváku)

socha sv. Václava na Václavském náměstí (zdroj: Wikipedia)

Sdružení Nového Města Pražského založilo před 10 lety několik na Václavském náměstí podnikajících firem (Flow East, Mc Donalds a další), kterým vzhled náměstí velice vadil.
V roce 2006 byl předsedou zvolen Jan Adámek. Sdružení intenzivně zlepšuje vzhled a pověst Václavského náměstí. Sdružení nechce mít Václavské náměstí plné náhončích do bordelů, veksláků, dealerů drog, podivných existencí a smradlavých stánků s buřty, a tak se zviditelňuje zajímavými akcemi: v noci osázelo prázdné záhony květinami, natřelo lavičky apod. Sdružení pořádá soutěže a výstavy fotografií Dvě tváře Prahy, kultivované vánoční trhy, velikonoční trhy, neděle bez aut. 7.10.2012 Václavákem na koloběžce, dětský den a mnoho dalších akcí. Sdružení se zasazuje o rozvoj Václavského náměstí, např. zklidněním dopravy a zákazem vjezdu vozidel v dolní části náměstí, prosadilo zákon o regulaci reklamy (rozdávání letáků a propagace erotických klubů).
Sdružení velmi často navštěvuje vládnoucí zastupitele: Magistrát, Starostu Prahy 1, Ropid, Policii. Píše mnoho dopisů, žádostí, aktivně se účastní diskuzí v médiích ohledně problematiky VN – např. TV Nova, Český rozhlas 6, ČT 24, MF Dnes, deník Metro, TV Public – účast v diskusním pořadu Mikrofon Andreje Halady apod. Sdružení se účastní a připomínkuje jednání o novém vzhledu Václavského náměstí, spolupracuje s architektem Cíglerem Zástupci sdružení se objevili v celovečerním dokumentárním filmu České televize s názvem Václavák. Sdružení sponzorovalo vysázení 9 stromů na Václavské náměstí.
Pro Cibulky.info sepsala Kateřina Adámková

Příspěvek byl publikován v rubrice Jiné zajímavosti, Nezařazené, Stavby. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..