Fotbalové hřiště pro mládež na „Uhelkách“ v Košířích

Fotbalové hřiště na Cibulkách

Je velká výhoda, mít v docházkové vzdálenosti fotbalové hřiště. Hřiště SK Uhelné sklady zažívá velký nárůst zájmu. Potřebuje novou plochu pro trénink dětí.
Citujeme z petice za tréninkové hřiště s umělým povrchem (ke stažení zde): „… Za poslední 3 roky se našim trenérům podařilo nebývalým způsobem nastartovat činnost dětského fotbalového oddílu. V několika mládežnických kategoriích zde organizovaně a pravidelně sportuje s nadšením a skvělými výsledky skoro sto dětí. Každoročně jejich počet výrazně přibývá. Akce oddílu a jeho činnost je možné sledovat na facebookových stránkách SK Uhelné sklady Praha – mládež.
V současné době má oddíl k dispozici pouze hlavní travnaté hřiště, které navíc děti sdílí s týmem dospělých. Na hřišti „Uhelek“ z důvodu nemožnosti trénovat na více hřištích není vůbec lehké zkoordinovat tréninky všech týmů. … Aby mohl oddíl dále pracovat na stávající a pokud možno vyšší úrovni s mládeží, potřeboval by nové tréninkové hřiště s umělým povrchem. Minimální rozměry hřiště až do kategorie starší přípravka má rozměr 25×40 m. Dle našeho názoru by pro toto hřiště byl ideální prostor na pozemcích stávajícího parkoviště před klubovou restaurací „Uhelek“. Jedná se o pozemky v majetku hlavního města Prahy parc. č. 606/1 a č. 610/1 v katastrálním obvodu Košíře, přičemž způsob využití obou pozemků je určen pro sportoviště a rekreační plochu. Parkoviště by v omezeném, ale přesto dostatečném rozsahu, mohlo zůstat z ulice V Cibulkách před tímto hřištěm. Další parkovací místa jsou k dispozici před samotným travnatým hřištěm, s vjezdem z ulice Fabiánova. … Výstavba hřiště v předmětných prostorách by mohla částečně řešit i absenci sportoviště pro základní školu v ulici Beníškové, která je v docházkové vzdálenosti.“

Mapa Cibulek a okolí s přibližným vyznačením areálu Uhelek. Zdrojová mapa: OpenStreetMap

Příspěvek byl publikován v rubrice hřiště, Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.