Žádost o kontejnery pro tříděný odpad do Nepomucké u tram. zast. Kotlářka

kontejnery-Nepomucka

Místa na kontejnery je u Nepomucké 7 dost. Byly by to jedny z nejvytíženějších kontejnerů na Cibulkách: pro 105 bytů !

Spolek Cibulka se připojil k žádosti členů bytového družstva Nepomuk o kontejnery na třídený odpad. Z textu žádosti vyjímáme: Chtěli bychom Vás požádat o umístění kontejnerů na separační odpad před domy bytového družstva Nepomuk v Nepomucké ulici 1023/7 a 1024/9, jedná se o cca 105 bytů. V současné době se nejbližší kontejnery nacházejí ve větší vzdálenosti a nevhodným směrem – většina lidí jde přímo na tramvaj. Odpad se pak hromadí v domácnostech, nebo se netřídí vůbec.

Před dvěma lety jsme se dotazovali na umístění kontejnerů, ale bylo nám odpovězeno, že by se zhoršila průjezdnost Nepomucké ulice. Tento argument se nám zdá neadekvátní, vzhledem k tomu, že situace u přechodu k ZŠ Nepomucká je mnohem nepřehlednější a kontejnery tam jsou, i přestože další se nacházejí cca 30 m. níže na Košířském náměstí. Rádi bychom Vás požádali o umístění kontejnerů vedle stávajících na komunální odpad, kam by se bez problémů vešly, nebo by bylo možné snížit kus chodníku o cca 30 – 40 cm „zářez“. Průchodnost chodníku by byla i po tomto zásahu dostačující (viz obrázek). Jak vyplynulo z jednorázové podpisové akce v rámci schůze BD, lidé by měli o umístění kontejnerů zájem a lze tedy předpokládat, že by se více do třídění odpadu zapojovali.

kontejnery_na_trideny_odpad

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Životní prostředí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.