Postoj politiků Prahy 5 k zástavbě Vidoule

Na záznam debaty s T. Hudečkem 20.2.2013 se dostanete kliknutím na náhledový obrázek.

Jednání představitelů Prahy 5 o zástavbě Vidoule bylo před schůzkou s Tomášem Hudečkem 20. února vcelku jasné: od kladného doporučení Komisí územního rozvoje (Vidoule je uvedena číslem Z2765/00) až po schválení návrhu změn územního plánu Radou. I přes výhrady Rada neřekla ne a tím návrh úspěšně prošel. Na veřejném projednání 20. února už postoj Prahy 5 tak zřejmý být přestal. Ze záznamu debaty jsou slyšet emoce, které toto téma vyvolává. Převažující byl výraz bezmoci občana. Veškerou moc v této věci mají zastupitelé, které vybíráme ve volbách. Neradi bychom někomu ukřivdili, nicméně před volbami by měl každý občan pod kopcem vědět, jak se ta která strana zachovala. Předpokládáme, že podle toho se volič rozhodne, komu určitě svůj hlas nedá.
Proto sdružení Cibulka poprosilo 23. února dopisem politiky Prahy 5, aby výstižně a stručně (jako v rubrice „Politikum“ časopisu Pětka pro vás) sdělili svůj postoj ke změně územního plánu na Vidouli. Došlé odpovědi uvádíme níže. Na schůzi zastupitelstva dne 14. března 2013 pak politici Prahy 5 řekli jasné NE zástavbě Vidoule. Děkujeme radnici Prahy 5, že hájí zájmy obce a občanů. Doufáme, že radnice s veřejností zodpovědně prodiskutuje i další plánované redukce parků v Košířích a Motole.

Postoj politické strany TOP 09 k urbanistickému vývoji na Vidouli a okolí, 23.2.2012
KDU-ČSL: Vždy jsme odmítali zástavbu vrcholu Vidoule. Před 10 lety i teď
Postoj zelených k zástavbě na východní části Vidoule
ODS: Kategorické NE zástavbě území Vidoule, jedná se o zločin za bílého dne
Postoj Útvaru rozvoje hl. m. Prahy
Prohlášení MČ Praha 5 k výstavbě v oblasti Vidoule

Odkazy na příbuzná témata:

Causa Vidoule, aneb zalijme Prahu betonem, Zdeněk Strnad, Reflex, 25.3.2013 a odpověď Tomáše Hudečka, náměstka primátora ze dne 27.3.2013
Kdo jde v pražských Košířích na ruku developerům?, Jan Charvát, Česká pozice, 21.3.2013
Průběh setkání s T. Hudečkem o Vidouli z pohledu Útvaru rozvoje města (ÚRM), 20.2.2013
Na vrchu Vidouli nechceme obytné domy, ale park, tvrdí Praha 5, MF Dnes, 8.3.2013, podobný text viz Metro, Parlamentní listy. Kdo zmínil poprvé Ladronku v souvislosti s Vidoulí? Nebylo to náhodou před setkáním s T. Hudečkem? Kdo první najde starší citaci?

Vidoule se líbí developerům, chtějí změnit územní plán a zastavět ji, 19. 2. 2013, ČT24
Zastavět přírodní památku? Radnice kývla developerům, 10.2.2013, Aktualne.cz
Tomáš Hudeček, náměstek primátora, zve na veřejnou debatu o Vidouli 20.2., a pod pozvánkou jsou návrhy na zvelebení vrcholu kopce. O.s.Cibulka, 6.2.2013.
Na Prahu se řítí miliardová tsunami – na účelových změnách územního plánu vydělají spekulanti, 24.3.2010, Arnika.org
Vrchol Vidoule zase chtějí zastavět, 19.12.2012, Cibulky.info, další odkazy jsou i nastránkách strany zelených v Praze 5.
Vyslyší Ježíšek developery? Chtějí domy v přírodním parku. článek České pozice ze dne 20.12.2012 a navazující rozhovor s prof. Šrámem z Akademie věd: Akademik varuje: Benzo(a)pyren je malý vrah nejen pro příští generace.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Park Vidoule, Stavby, Životní prostředí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.