Příběh kocourka Sama

Kromě webu Cibulky.info (funguje od 24.2.2011) existuje od 4.3.2012 i facebooková varianta (zde). Facebookové stránky fungují do značné míry jinak než webové, ze své podstaty je mnohem více utvářejí samotní čtenáři. Zvláště je to patrné na stránkách facebookové skupiny spolku Cibulka (zde), kam mohou přispívat všichni členové skupiny. Oblast na Cibulkách není příliš velká, tomu odpovídá i počet lidí, ke kterým se články dostanou, typicky je to necelých tisíc lidí. Aktuálně naší fb stránku sleduje 1647 lidí (samozřejmě ne všichni se však podívají na každý příspěvek). Dosavadní rekord mělo video o Vidouli (zde), které nějakým způsobem dosáhlo k 19,5 tisícům uživatelů facebooku. Překvapivým rekordmanem našeho facebooku je od ledna 2019 roztomilý kocourek Sam, který svým touláním přivábil pozornost 31 618 lidí a 623 z nich ho dokonce sdílelo (stav 3.2.2019). Příběh měl šťastný konec, Sam se vrátil domů. Na výňatky z fb se budete moci podívat níže. Kéž by měly šťastný konec i příběhy cibuleckých památek, chodníků, hřišť, škol, dopravy nebo novostaveb.

Aktualizace 2.2.2019: Velká radost! Kocourek Sam se dnes, po 22 dnech vrátil. Po třech týdnech, absolutně vyhladovělý, s novými zraněními a jizvami na hlavě. Ale je doma a to je hlavní. Děkuji za podporu a pomoc. Petra P. …

Původní text z 15.1.: Sdílíme kočičí pátrání: … Hledám touto cestou jak pomoci sestře, jejímu příteli a jejich kocourkovi. Kocourek Sam před několika měsíci vyhledal byt “alergika” 😂 bydlícího v Cibulkách a vetřel se do jeho přízně s žádostí o pomoc. Měl svrab, boláky, červy, záněty zlámaných zubů. Před 2 týdny jsme konečně po všech zákrocích mohli prohlásit, že ho nic nebolí a že je šťastný. Spal v posteli, byl neustále mazlený a lásku a vděk celým srdcem oplácel. V pátek 11.1. se ale poprvé nevrátil domů. Sestra si může oči vyplakat. Bojíme se, že mohl někde uvíznout, protože kvůli poškozeným kyčlím neumí vyskočit, nebo prohrát boj s nepřítelem. Nejhorší je však nevědomost. Možná potřebuje pomoc a my nevíme kde. Prosím vás tímto, zda-li byste mohli dát jeho fotku na vaše stránky s prosbou o pomoc. Má zvláštní zbarvení ála Whiskas, okousané uši a pouze jeden špičák. A je božííí! … Jakékoliv info (i to nejhorší) prosím sem do komentářů nebo na telefon …. Předem moc děkuji. Petra P. … Jo a obojek nemá. Byl jen na fotku. Venku by mu mohl překážet.

Ukázka z facebooku spolku Cibulka ze dne 1.3.2019

 

Redakčně kráceno.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Ze života. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.