Běh za Vidouli 2016

iv_beh-vidoule094
Vážení,
děkujeme všem účastníkům letošního ročníku Běhu za Vidouli. Letní horké počasí přineslo krom vedra i příjemně uvolněnou atmosféru, notně podpořenou skvělým moderátorským výkonem dobrovolníka Leoše. Chceme poděkovat všem, kteří pomohli s přípravou a organizací a bylo jich letos opravdu hodně. Ekoškolce Vidoule, a mnoha jednotlivcům na startu, u dětského programu, při registraci, v cíli. Dále děkujeme hostům Mgr. Petře Kolínské, MUDR. Radimu Šrámovi, JUDr. Václavu Láskovi, kteří přijali pozvání a promluvili k situaci se změnou ÚP na Vidouli a samozřejmě blahopřejeme všem běžkyním a běžcům! Je třeba zmínit, že letos se postavilo na start 84 závodníků na trať dlouhou 5 km, tradičně závodil i jeden mimiborec v kočárku, několik čtyřnohých přátel člověka, minimálně tucet dětí. Opět se vyznamenala vytrvalostní rodina Bartošků, letos ji statečně reprezentovala na dlouhé trati sedmiletá Líza, mladší sestra legendární Míny. Pořadí vítězů trati na 5 km: Antonín Semerád, Daniel Kupidlovský, Martin Topfer.
Krásné fotky nám laskavě nafotil a poskytl Hynek Glos, díky ti.
Na dětském okruhu startovalo 67 skvělých běžkyň a běžců, výsledková listina dětských kategorií je k nahlédnutí zde, a dospělých zde.
Ceníme si též finanční podpory MČ Praha 5.
Těšíme se na další Běh, přijďte. Bylo to díky Vám opět skvělé! 
K samotnému vývoji změny ÚP v oblasti Vidoule bylo řečeno paní náměstkyní Kolínskou, že oba podané podněty budou zrušeny. Otázkou je, zda a kdy podají majitelé s developery další. V roce 2013 jim to po zamítnutí zastupitelstvem MHMP trvalo necelé dva měsíce… Bude též stěžejní, jak se MČ Praha 5 postaví k nabídce části pozemků na Vidouli, které jeden z majitelů nabízí k prodeji Magistrátu hl.m. Praha. Zatím by svůj záměr chtěl konzultovat s MČ Praha 5, od ledna 2016 ale nepřišla na jeho nabídku žádná odpověď.
Další otazník visí nad tím, kam povedou snahy o rozšíření ulice Na Pomezí? Co by znamenala svedená doprava z Jinonic pro oblast na Cibulkách a Šmukýřku? Sledujte web Cibulky.info.
Za organizátory
Markéta Fleglová
z Košířské Cibulačky

Spolek Cibulka // Košířská Cibulačka // JINONICE – VIDOULE // Sdružení za krajinu kolem nás // Občanské sdružení za záchranu parku Kavalírka // Občanské sdružení „Za život lidskej” Spolky a sdružení jsou součástí Platformy ZaPět.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cibulka - usedlost, Galerie, Nezařazené, Park Vidoule, Stavby, Životní prostředí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.