Společné zastavení v poločase

Smíchovská radnice poránu

Smíchovská radnice

Uběhly dva roky od komunálních voleb na podzim 2014. Velká část praktické místní politiky, natolik praktické, že jde spíš o normální práci než politiku, se děje ve výborech a komisích. Po otřesu smíchovské radnice v dubnu 2016 (více zde) však řada členů spolků ztratila členství ve výborech a komisích a tak aspoň nějakou možnost ovlivnit dění na radnici. KDU po dvou měsících v opozici vyjednala v červnu koaliční dodatek a řada členů spolků i členů opozice se do výborů a komisí mohla vrátit, týká se to mj. i Cibulek. Proto rádi zveřejňujeme pozvánku na společné zastavení 3.11. i na tomto informačním webu. Setkání se uskuteční na Smíchově, protože se však týká celé Prahy 5, je samozřejmě otevřené i občanům Prahy 5 mimo Smíchova. Text pozvánky: 

Společné zastavení
Komunální volby v říjnu 2014 přinesly návrat KDU na mnohé pražské radnice, včetně smíchovské. S tímto návratem byly spojeny mnohé naděje. Některé z nich se v reálných politických vztazích ukázaly jako klamné. Objevily se však jiné perspektivy a úkoly, které dávají smysl mnohdy zdánlivě neplodné účasti v komunální politice. Lidé z mnoha míst a farností v Praze 5 jsou členy výborů a komisí samosprávy. Máme tedy společnou možnost nahlédnout do toho, co se nyní v samosprávě projednává. Také členy výborů a komisí bude zajímat váš názor. Aktuálně můžeme diskutovat o pokračování privatizace bytů a záměrech s obecními byty. Velmi důležitým tématem je dostupnost informací z úřadu a úroveň služeb, které na tomto poli úřad poskytuje. Ti, kdo žijí na Smíchově budou mít jistě své představy o vhodné budoucí podobě náplavky a Náměstí 14.října. A jistě bychom neměli opomenout dopravu a parkování po velkém třesku zavedení parkovacích zón.
Přijďme tedy diskutovat o nadějích, které jsme měli před dvěma lety, současné práci a budoucích úkolech.
Dne 3.11. se od 18 hodin uskuteční ve farním sále u kostela sv. Václava na Smíchově společná diskuse s tématem „Zastavení po dvou letech. Co bylo, co je a co chceme dál v Praze 5“.
Všichni jste srdečně zváni.

Josef Cuhra
zastupitel

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, VOLBY. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.