Zprávy ze spolku Cibulka – listopad 2016

jinonice-rr-emise2

Jinonice jsou těžce postiženy tranzitní dopravou. Radlická radiála jim může pomoci a tranzit odklonit. Pokud však dojde k rozšíření Na Pomezí, řidiči rychle objeví lákavou zkratku (pro dopravní systém zbytečnou) a emisní mapy budou stejné nebo horší a zhorší se zácpy v Košířích, na Smíchově a v centru. Investice do RR vyjde na zmar. Zdroj mapy: Atlas životního prostředí Prahy. Z mapy je vidět i zbytečnost tranzitní zkratky Na Pomezí. Pro tranzit slouží Bucharova a částečně Jinonická. Průjezd Na Pomezí by měl dopravní význam jen pro místní a na to není třeba Na Pomezí rozšiřovat.

Po čtyřech měsících Vám nabízíme opět výběr zpráv ze spolku Cibulka a z informačního webu Cibulky.info, na kterém jsou i informace z jiných spolků a akcí. Ve výběru zpráv najdete dobrou zprávu o medu z Vidoule (je i v listopadové Pětce pro Vás), ulici Na Pomezí, Běhu za Vidouli, podivném prodeji zahrádek u domů na Šmukýřce … zkuste najít čas zajít na výstavu modelů Smíchov City, na které můžete napsat svůj názor třeba na řešení dopravy. 

Nejlepší český med je z Vidoule
Absolutním vítězem soutěže Med roku 2016 byl v Brně vyhlášen med Dagmar Šormové z Cibulek. Podívejte se na článek ČTK nebo dvoustránkový rozhovor v Pětce pro Vás zde.

Běh za Vidouli – fotogalerie
„Děkujeme všem účastníkům letošního ročníku Běhu za Vidouli. Letní horké počasí přineslo krom vedra i příjemně uvolněnou atmosféru, notně podpořenou skvělým moderátorským výkonem dobrovolníka Leoše. … Těšíme se na další Běh, přijďte. Bylo to díky Vám opět skvělé!“

Prodej hektaru armádního pozemku na Vidouli
Je to skoro vstupní brána na Vidouli od západu. Z radnice přišla nadějná zpráva. Radnice požádá o bezúplatný převod do majetku obce.

Ulice Na Pomezí
Pražští radní Petra Kolínská a Jan Wolf si při Běhu za Vidouli ulici Na Pomezí prošli. Zatím to vypadá, že převážil názor při rekonstrukci Na Pomezí nerozšiřovat a tudíž podnět č. 359 na změnu územního plánu stáhnout. Stažení podnětu doporučila jak Komise dopravní tak Výbor územního rozvoje MČ Praha 5.

Zahrady u domů na Šmukýřce vydraženy za 16 milionů Kč
1. července 2016 byly v Paláci Austria ve Štefánikova ulici vydraženy zahrady u obytných domů na Šmukýřce. O podivnosti transakce svědčí i to, že radní Prahy 5 odvolali likvidátora Bytového podniku v Praze 5, právě jako reakci na postup při prodeji státního majetku v případě Šmukýřky. Prodej zahrad to však už nezvrátí …

Smíchov City: nová miniškola a další poznámky z besedy na radnici
Na smíchovské radnici se 29.6.2016 konala další tolik potřebná diskuze o nové podobě Smíchovského nádraží, tzv. Smíchov City. První etapu bytů a kanceláří podrobně představila Sekyra Group. Doprava a školy však promyšlené nejsou. Besedu pořádala Petra Kolínská, náměstkyně primátorky. Přítomna byla na část besedy i paní primátorka Adriana Krnáčová.

Další zajímavosti

Výstavba Na Pomezí – Rada souhlasila s prodejem klíčových pozemků pro výstavbu
Pozvánka na společné zastavení v poločase.

Pro zpětnou vazbu, komentáře a dotazy prosím používejte pokud možno facebookové stránky spolku zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice VOLBY. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.