Bus 123 k Andělu pomohl v kalamitě

Kvůli námraze na trolejích nejezdily 2.12.2014 tramvaje v Praze. V úseku Kavalírka – Anděl výrazně pomohl řešit kalamitní situaci autobus 123, který s cestujícími malinko popojel až k Andělu.

více o autobusu 123 najdete zde.

Prodloužení trasy pomohlo hlavně ráno. Odpoledne, když už jezdily tramvaje, se mohl býval vrátit dříve (cca o dvě hodiny dříve) na svou trasu, délka intervalů byla příliš dlouhá (jednou skoro hodinu). Zatím jsem nezjistili, co dlouhý výpadek způsobilo. O něco delší trasa a menší počet vozů (odpoledne jich jezdí ještě méně než ráno) asi nebyly jediné příčiny tak dlouhého výpadku spoje.

Příspěvek byl publikován v rubrice bus 123. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: Bus 123 k Andělu pomohl v kalamitě

 1. Téma busu 123 je stále probíráno i na diskuzních dopravních fórech, nejen v souvislosti s kalamitou. Zde je krátká citace z fóra K-report z 19. září 2014:

  Káem:
  Ještě maličkost k tý cibuli: Oni cibulané samozřejmě mužou až k metru i rychlym busem – mají přestup na 167. Tu tady apologeti 123 nějak úmyslně zamlčují, tak je potřeba ji zase připomenout. Čili od cibulanů se chce jen jednou navíc zvednout [zadnice], čili žádné příkoří se jim neděje. A časem budou mít 167/118 až na spořilov [proud]
  Aktuální trasy linek 125,118 a 143 jsem předpověděl před více než 10 lety! [ok]

  Gabuliatko:
  Káeme, pořiď si kočárek, invalidní vozejk, dítě co samo chodí do kroužku a dej si za deště večerní návrat 123
  (vím že pamatuješ kdy měly tramvaje večer 25 a jezdily dle cibulí dr. Husáka ale to už jsme snad trochu dál, ne?).
  Vůbec nejde o cibulany, jde o to, že kvůli hraní si na vláčky (Čakovice, Semmering) a tramvaje (4 a 11/13) prostě této městské části bezdůvodně sebrali přímý BUS na metro. Proč tady, proč ne jinde? Proč třeba 103 nekončí ve smyčce Ďáblice? Proč 162 nekončí u vozovny Kobylisy? Proč 218 dali zpátky na Dejvickou? Proč 231 nekončí na Laurové? Proč jezdí 380 až na Sídliště Řepy? Všude jezdí okolo kapacitní tramvaj/metrobus. Ne, ROPID ukázal na Cibulku a řekl tihle nemaj nárok. Nesystémově, nepochopitelně.

  MŠ:
  KM: Taky ti jezdila 1, 8, 15, 25, 26 na Stross nebo na Hradčanskou a tam jsi mohl zvednout zadek a přestoupit na 12 nebo 20. Paradoxně, poptávka po 12 na Letné, která směřuje na Malou Stranu je nižší, než kolik lidí jezdilo 123 k Andělu… Ale lidí, kterým se kvůli tomu spojení zhoršilo, je trojnásobek.

Komentáře nejsou povoleny.