Bus 123 pojede k Andělu nejmíň do Silvestra

Autobusy 123 to mají těžké. V ulici Píseckého na Cibulkách musí na volný průjezd čekat (dva se vedle sebe nevejdou). A začátkem roku 2012 se obejvily zprávy, že linku chtějí zakončit na Kavalírce.

bus 123

Bus 123 pojede k Andělu i po dokončení opravy tramvajové trati v Plzeňské ulici! Je to díky radnici Prahy 5.

Zatím však není jisté, zda v původní trase vydrží i v novém roce. Trvalé vedení linky 123 až Na Knížecí má v rukou Magistrát. Dovolte nám poprosit vás o pomoc při záchraně autobusu 123 v původní trase. V příloze najdete otevřený dopis našim zastupitelům. Budeme rádi, když jej (pokud se s ním ztotožníte) svým jménem pošlete na celopražské zodpovědné osoby, zejména paní primátorce a jejímu náměstkovi pro dopravu. Zde najdete text dopisu Košířské Cibulačky pro inspiraci.

Adresáti: Ropid, Rytířská 10, 110 00 Praha 1 – Ing. et Ing. Petr Tomčík
Magistrát hl.m. Prahy, Mariánské nám. 2, 110 01 Praha 1 – Adriana Krnáčová, Petr Dolínek
Městská část Praha 5, Nám. 14. října 1381/4, 150 22 Praha 5 – MUDr. Radek Klíma, Petr Hynk

Můžete samozřejmě i e-mailem, ideálně na tyto adresy:
adriana.krnacova@praha.eu
petr.dolinek@praha.eu
petr.hnyk@praha5.cz
radek.klima@praha5.cz
ropid@ropid.cz

Můžete si stáhnout nové jízdní řády

26.8.2015 Dopis Petra Hnyka (radního Prahy 5 pro dopravu), Petru Tomčíkovi (řediteli ROPIDu) o busu 123. Přílohy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Bus 123 pojede k Andělu nejmíň do Silvestra

  1. časová úspora díky busu 123 k Andělu napsal:

    nedá mi to, abych nereagoval na navrácení linky autobusu č. 123 do původní podoby, tj. až k Andělu.

    Já osobně této vymoženosti využívám, a podle mých odhadů nejsem sám, takových mně podobných případů je hodně. Autobus jezdí už od Anděla plný, na Kavalírce přistupuje jen pár lidí.

    Nevím, kolik času ušetřili ostatní, mně to ušetřilo cca 5 až 10 minut denně (tak malá úspora je dána tím, že dolů pod kopec chodím pěšky, protože jsem buřt a chci se hýbat; uznávám, že opačný model by byl efektivnější z hlediska tělovýchovného, bohužel však nikoli z hlediska časového), takže odhaduju, že časová úspora je tak 15 minut na pasažéra. A to není málo.

    V každém případě díky všem, kteří se zasloužili o to, že (alespoň do Silvestra) zvítězil zdravý rozum!!

  2. Komentáře na facebooku Dopravních podniků napsal:

    Přinášíme příjemnou zprávu pro cestující z oblasti Cibulky a Šmukýřky. Na základě dohody s městskou částí Praha 5 na…

    Posted by Pražská integrovaná doprava on 14. říjen 2015

    Na facebooku Dopravních podniků (dostanete se tam kliknutím na datum 14. října 2015 výše) je také několik komentářů k předvánočním jízdám 123 k Andělu, např.:
    Dokud není na Kavalírce přestup mezi busem a tramvají hrana-hrana, tak jako jediné řešení se jeví 123-ka až na Anděl. Přestupy na Kavalírce jsou opravdu nevhodné. Nebezpečná tlačenice ve špičce, krátká zelená, rychlá auta, čekání na špinavé „dálnici“. To je jen zlomek, co by se o tom dalo napsat. Zdravý dospělý to ještě může „přežít“, ale dětem říkám, aby jezdily zásadně 167, právě kvůli nebezpečnému přestupu. Jenže to přece není řešení: 167 jezdí méně než dříve, zastávka je úzká, navíc 167-ka měla být podle původních plánů metra do Motola zkrácena na Kavalírku, nikoliv 123-ka na Kavalírku, souběh s tramvají je delší u 167-ky než u 123-ky. Oprava TT do Řep se dělala s tím, že bude 123-ka jezdit až k Andělu, jinak by ten přechod takto poddimenzovaný neschválili. Bohužel návrh opravy zbytku TT jakoby naschvál zdrží autobusy. Měla být rozšířena i trať, aby po kolejích jezdily v případě zácp i autobusy.

  3. ze zákulisí napsal:

    O prodloužení se jednalo s ředitelem ROPIDu (Ing. Petrem Tomčíkem) a jeho zástupcem pro dopravu (Ing. Martinem Šubrtem) a vedoucím odboru projektování dopravy (Ing. Martinem Fafejdou) 30.září přímo v podkrovním sídle ROPIDu v Rytířské. Za Prahu 5 tam byl radní Petr Hnyk a jsem rád, že mě také pozval, takže jsem měl příležitost se přesvědčit, že nové vedení ROPIDu opravdu chce 123 vrátit zpět, vědí, že zkrácení v roce 2012 byla chyba. Nicméně problém jsou peníze, takže jak jsem to pochopil, jednalo se o „posílení předvánočního provozu“.
    ROPID si nemůže dovolit slíbit, že peníze se najdou i v 1. pololetí 2016. Nadějnější je trvalé prodloužení v souvislosti s očekávanými drobnějšími úpravami pražské MHD od 1.7.2016.
    Pavel Peterka

Komentáře nejsou povoleny.