Dopravní průzkum radnice Prahy 5: se změnami MHD je nespokojeno 83% cestujících

Změny zavedené ROPIDem v městské hromadné dopravě od září 2012 obsahují určitě hodně dobrého. I přes to, že změny oponentura odborníků odmítla. Mnoho opatření je však špatných a ukazují to všechny doposud provedené průzkumy. Dokonce i průzkum ROPIDu samotného vyznívá jako naprostý debakl změn. A to se průzkumníci pečlivě vyhýbali problematickým oblastem. Připomeňme si fakta. ROPID si stanovil jako „monitorovací indikátory“ zlepšení pro 50% cestujících (je to pouhých 6 %) a zhoršení cestování mělo pocítit jen 5 % cestujících, je jich 19%, skoro čtyřikrát více! Dva další průzkumy (STENMARK a vlastní průzkum Prahy 5) už v září 2012 hlásily přes polovinu nespokojených. Nespokojenost byla především s trvalými změny linek, více přestupy, úbytkem spojů, nelze proto přijmout argument, že byly tyto průzkumy moc brzo, že si lidé jenom “ještě nezvykli” na nové jízdní řády. Navíc koncem roku Smíchovská radnice provedla vlastní průzkum na území MČ Praha 5, podle kterého je 83 % cestujících nespokojených. A to přitom průzkum nezahrnuje lidi, kteří kvůli změnám MHD opustili. Takových lidí právě v Košířích není zanedbatelné množství. Děkujeme radnici Prahy 5, že se staví na stranu občanů!
Další informace najdete pod texty petic, a výstižné jsou také návrhy a komentáře obyvatel. V březnové Pětce pro vás na str. 5 vyšel článek „Pokračují jednání o změnách v MHD, nové argumenty poskytla studie mezi občany“, který je ve zkrácené verzi i na serveru radnice Prahy 5.

Příspěvek byl publikován v rubrice bus 123, Nezařazené, Ze života, Životní prostředí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..