Obrázky z výstavy Odstíny Košíř

Odstiny_Kosir_2

Stará tramvaj na Plzeňské ulici. Kliknutím na obrázek se dostanete na web autorky.

5. dubna 2014 bylo ve Vinárně pod starými schody nabito. Konala se vernisáž obrazů a ilustrací od Terezy Valáškové. Obrázky jsou hlavně z Košíř a Cibulek, kde autorka od mala žije. Především jsou to obrazy přírodních krás. Kromě toho můžete vidět také ilustrace a skicák ke knize Dědova vyprávění, ve které dědeček autorky popisuje své dětství a mládí prožité v Košířích a proměny této čtvrti během let. Kniha vznikla jako školní projekt během studia autorky a bohužel zatím se nenašel vydavatel, takže není k sehnání v žádném knihkupectví (to pro informaci, protože hodně lidí se při vernisáži ptalo, kde by ji mohli sehnat).
Všechny obrazy jsou prodejné. Zájemci si je mohou koupit-zarezervovat a odnést si je ideálně těsně před ukončením výstavy, popřípadě i hned, hotovost nechají u obsluhy.
Výstavu najdete ve Vinárně pod starými schody (Fabiánova 507/8, čtvrtek a neděle od 16 do 22 hod., pátek a sobota od 15 do 23 hod.). Potrvá do 26.4.2014.

Některé ilustrace a skici ke knize jsou níže a další tvorbu Terezy Valáškové si můžete prohlédnout na jejím webu. Za obrazy Cibulek a Košíř se však musíte vydat na výstavu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Galerie, Nezařazené, Ze života. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.