Ukliďme Česko – Vidoule

Ukliďme Česko 6. dubna 2019. Na Vidouli bohužel vskutku bylo co uklízet. Velký dík všem dobrovolníkům! Foto: Pavel Světlík.

Krátká zpráva o akci „Ukliďme Česko“ z Vidoule a severního okolí: … na hájovnu přišlo více než 60 lidí + úklid ze Šmukýřky. Složení bylo různorodé rodiny s dětmi, maminky s kočárky, dvojce i singl, s pejsky i bez, také pár skupin přátel. Jedna dokonce přijela autem s přívěsným vozem a zajeli k vodojemu na temeno Vidoule. Přívěsný vozík přivezli plný.
Děkujeme všem!
Krásně vyčistili les, park až k Plzeňské ulici i kolem rybníčků a poldru, celý kopec Cibulek, prostor kolem autobusových zastávek, schody od cukrárny dolů, kolem trati v ulici Na Výši, zde zabodovala hlavně úklidová skupina ze Šmukýřky a jedna mladá dvojce s kočárkem. V lese mimo sběru odpadků děti odstranili podél cest a potůčku suché klacky a větve a vytvořili hromady, tábornická unie a skauti upravili a vyčistili studánky pod Vidoulí. Úklid proběhl také nahoře kolem pole na Vidouli.
Letos firma od MČ svážela odpad průběžně a vzorně.
Někteří nám navíc po úklidu na Hájovně pomohli zrýt a upravit záhony pro Jedlou zahrádku. Ještě jednou děkujeme.
Příští týden sází děti jahody, bylinky a také pár macešek (mají jedlé květy).
Navečer byl na hájovně táborák.

Zapsala Dagmar Šormová
Spolek Hájovna Cibulka

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Park Vidoule, Životní prostředí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.