JUDr. Tomáš Homola prosazoval stavby v parcích

Pozn. 7.10.2018: Příspěvek „JUDr. Tomáš Homola prosazoval stavby v parcích“ byl skryt dne 10.9.2018 (na období nejpozději do 6.10.2018) na žádost JUDr. Tomáše Homoly, aby mohl napsat svoji reakci na článek. Jeho reakci jsme nedostali. Pro lepší přehlednost doplňujeme komentář k citaci z dopisu ZaPět odkazem na dotčené dva body (kurzívou). Z kontextu je to sice naprosto jasné a zřejmé, zdálo by se, že není třeba to explicitně ještě vypisovat, ale pro jistotu správného pochopení to doplňujeme.

——

V komunálních volbách opět kandiduje JUDr. Tomáš Homola. Připomeňme si, že to byl právě on, kdo se na klíčových jednáních stavěl za návrh zástavby Vidoule (22.11.2012) a na jednání 5.9.2013 se stavěl pro zástavbu alespoň západní části Vidoule. Citujeme z dopisu platformy ZaPět „Lži smíchovského starosty“:

– 22.11.2012 Komise územního rozvoje Prahy 5 (předseda JUDr. Tomáš Homola) schválila bez výhrad návrh zadání změny územního plánu, umožňující obytnou zástavbu celého vrcholu Vidoule.

– 29.11.2012 Rada MČ Praha 5 (starosta Ing. M. Zelený) schválila zadání změny územního plánu na zástavbu vrcholu Vidoule. Sice s výhradou, ale z procesního pohledu platí jen ANO/NE a Rada řekla ANO.

– 14.3.2013 Na nátlak veřejnosti Zastupitelstvo Prahy 5 řeklo jednoznačné NE zástavbě Vidoule. Ale pozdě, rozhodnutí Rady se už nedalo změnit.

– 16.7. a 10.9.2013 Komise Rady hl. m. Prahy pro územní plán i Hudečkova Rada samotná řekla NE všem pěti návrhům změn v parku Košíře Motol (nebyl tam přítomen žádný zástupce MČ Prahy 5), proti kterým Za5 otevřeně vystupovala. Tedy rozhodně se nejedná o zásluhu Prahy 5, její snahu rozkrývat nestandardní kroky

– 5.9.2013 Výbor územního rozvoje zastupitelstva hl. m. Prahy však tak jednoznačná stanoviska nedal. Z jakého důvodu? Na výboru totiž byl i JUDr. Tomáš Homola, který zastupoval starostu Miroslava Zeleného. Pan Homola prosazoval zejména zástavbu Vidoule.

Citace z dopisu platformy ZaPět.

14.5.2014: Kampaň exprimátora Kasla: Místo občanů hájí developera, Aktuálně.cz (oceňujeme, že se s J. Kaslem hnutí ANO rozešlo)

13.1.2014: „Půlnoční loupež“ na zastupitelstvu Prahy 5. www.kauza5.cz, tisková zpráva ZaPět, Strany Zelených a KDU-ČSL, pro prodej více 6 hektarů pozemků v parku na svahu Vidoule hlasoval i JUDr. Homola. Přitom slovně vystupoval proti, věděl tedy o tom, že nejde o veřejný zájem. Na Hliníku už sotva kdy bude sportoviště tak veřejně prospěšné, jako v obdobném případě u Hostivařské přehrady, kde naopak pozemek pod sportovišti zůstal obecní.

Příspěvek byl vytvořen z tiskové zprávy ZaPět zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cibulka - usedlost, Nezařazené, Park Vidoule, VOLBY. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.