Běh za Vidouli 2016

beh_za_Vidouli_2016

Kliknutím zobrazíte pozvánku v pdf

Tisková zpráva k Běhu je ke stažení zde.

Program Běhu za Vidouli (Út 13. 9. 2016)

Hlavní závod 5 km se běží v Přírodním parku Košíře Motol
17:00 – 17:20      Registrace běžců
17:30              Start
18:30              Vyhlášení vítězů

Dětský závod 400 m se běží na škvárovém hřišti
17:00 – 17:20      Registrace běžců
17:30              Start
18:30              Vyhlášení vítězů

EkoŠkolka Vidoule připravila pro děti program na škvárovém hřišti. Rodičům, kteří chtějí běžet, děti na místě také pohlídá (17:00 – 18:30).

Galerie fotek z minulých ročníků, brožurky se shrnujícími informacemi o Vidouli a stavbách, které ji ohrožují  a mnohem víc najdete na stránkách:
Běh za Vidouli 2015 (zde)
Běh za Vidouli 2014 (zde)


Magistrát dostal na stůl zase dva návrhy na změnu územního plánu, které likvidují Vidouli jako místo pro sport v přírodě a rekreaci. Jedná se o podněty č. 436 a 359, viz přehledná mapka zde.

Zmaření investid do Radlické radiály, likvidace rekreační klidné spojnice v Parku pod Vidoulí, vedení tranzitu čtvrtí, kde tranzit NIKDY nebyl plánován ... to by byly mj. následky návrhu změny územního plánu č.

Zmaření investic do Radlické radiály, likvidace rekreační klidné spojnice v Parku pod Vidoulí, vedení tranzitu čtvrtí, kde tranzit NIKDY nebyl plánován, zhoršení zácp na Smíchově a v Košířích … to by byly mj. následky návrhu změny územního plánu č. 359. (pdf)

Podnět č. 436 se týká zástavby západní části Stolové hory (v aktuálním návrhu územního plánu se jedná o nezastavitelné území). Podnět č. 359 by pak umožnil extrémně drahou stavbu tzv. dopravně významné komunikace městského charakteru Na Pomezí. Co si pod tím představit? Podobně vypadá dvouproudá silnice Povltavská. Také je zaříznutá ve skalách. Ne ve skalách Vidoule, ale pod Bílou skálou v Praze 8. Jezdí tudy 25 000 aut denně, podívejte se na fotky běžného provozu zde. Přes stejnou kapacitu obou silnic by Na Pomezí jezdilo aut méně než v Povltavské, odhadem polovina, ale i tak by to bylo cca 20x více aut než tudy jezdí dnes. Kdo to chce? Otevření tranzitu pro tisíce aut by zničilo rezidenční charakter Cibulek a Šmukýřky, ucpávalo by vjezd na Plzeňskou, zlikvidovalo by klíčovou rekreační spojnici v Přírodním parku na Vidouli, přivedlo by nový provoz na Smíchov a do Košíř, z velké části by zmařilo investice do Radlické radiály. Na první pohled by asi řada lidí souhlasila s dvouproudou „autostrádou“ Na Pomezí. Pokud mezi ně patříte, prosím, přemýšlejte předem i o následcích „autostrády“. Zprůjezdnění Na Pomezí jde zařídit i jinak! (náhled plakátu) Bez likvidace přírodně-sportovní a rekreační funkce průsmyku Na Pomezí.

Srdečně vás zvou spolky a sdružení: Spolek Cibulka // Košířská Cibulačka // JINONICE – VIDOULE // Sdružení za krajinu kolem nás // Občanské sdružení za záchranu parku Kavalírka // Občanské sdružení „Za život lidskej” Spolky a sdružení jsou součástí Platformy ZaPět.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Park Vidoule, Životní prostředí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.