Volby 2014

Děkujeme všem, kdo podpořili spolek Cibulka a další spolky ZaPět. Na smíchovské radnici zasedne mnohem víc zastupitelů skutečně naslouchajícím místním obyvatelům. Snad tito zastupitelé  vyjednají, aby byly různé komise sdílnější a otevřenější občanům.

Výsledky voleb v Praze 5 najdete tady, další zajímavé statistiky o říjnových komunálních volbách uvádí statistický úřad zde.

Půjdete 10/11. října k volbám? Jestli ano, zvažte podporu členů spolku Cibulka (č.7: Strana zelených nebo č. 9: KDU-ČSL a nezávislí).  Dlouhodobě bojujeme za bus 123 k Andělu, za lepší parkování, za opravené nebo nové chodníky a hřiště, dostatek škol a školek, bezpečí kolem škol, zvelebování parků a další. Někde se náš příspěvek projevil hodně, jinde jsme uspěli méně. Nikoho Vám samozřejmě nevnucujeme!
Vyznáte se v nepřehledné záplavě nových hnutí?  Tady na webu ZaPět najdete, kdo se jak choval v minulosti a co od něj proto můžete čekat v budoucnosti, část je i na našem webu zde. Doporučujeme zakřížkovat jednu stranu, případně ještě jen několik málo málo lidí jinde, které znáte. V tak velkém obvodě jako je Praha 5 může rozsáhlé křížkování napříč stranami vašeho favorita poškodit, viz volební simulátor Seznamu zde. Víte, že křížky v zakřížkované straně se nepočítají? Jestli chcete někoho „vykřížkovat“ a přesto toužíte tuto stranu podpořit, musíte zakřížkovat všechny kanditáty kromě neoblíbeného, ale stranu jako takovou nezakřížkovat.

foto Khairul from K.L.

Pavel Peterka

Ing. Pavel Peterka, Ph.D.
Za bus 123 k Andělu a lék na parkování v Praze
Je spoluautorem druhé petice za autobus 123 k Andělu, kterou podepsalo 1648 občanů a upozornil na tragický omyl v nových stavebních předpisech: developeři by nemuseli stavět žádná parkovací stání v bytových novostavbách! Dopisy spolku Cibulka přispěly k zachování povinnosti budovat garáže pro rezidenty, i když na sídlištích a třeba v Košířích by jich mělo být mnohem víc, aby se nemuselo parkovat tolik na ulici. Do brožur k Běhům za Vidouli připravil texty o usedlosti Cibulka a plánech na Vidouli. Inicioval digitalizaci tezí plánu Velké Prahy z období Masarykovy 1. republiky. Pracuje ve výzkumu optických vláken a vláknových laserů. Je ročník 1970. S manželkou Veronikou mají 4 děti. Na kandidátce KDU a nezávislých (č. 9) je na 6. místě.

Děti si zkusily být včelařem (pořádali včelaři z Prahy 5)

Dagmar Šormová ukazuje včely dětem

Ing. arch. Dagmar Šormová
Parky pro lidi i pro včely
Grafička a architektka, jako dlouholetá pracovnice Útvaru rozvoje města (nyní IPR) je pokladnicí znalostí o územním plánování v Praze. Od letošního července je v důchodu, může se tak naplno věnovat svým zálibám: včelaření, záchraně veřejného prostoru pro Pražany a vodícímu psu Qvila už také „v důchodu“. Má tři dospělé děti. Na kandidátce Strany zelených (č. 7) je na 12. místě.

Stanislav

Stanislav Hojek s vnučkou

Mgr. Stanislav Hojek
Pestrý život seniorů
Statistik, řadu let pracoval jako vedoucí oddělení informačních technologií SÚKL, nyní je v důchodu, ale čas prožívá naplno. Kromě rodiny a péči o zahrádku je jedním z kostelníků u sv. Jana vedle školy Nepomucká. S manželkou Boženkou mají tři dospělé děti. Na kandidátce KDU a nezávislých (č. 9) je na 17. místě.

Ivona

Ivona Rottová při vázání adventních věnců ve farním sále u sv. Jana. Foto: Košířská Cibulačka

Mgr. Ivona Rottová
Školy a hřiště pro naše děti
V roce 2010 dopisovou akcí přiměla radnici Prahy 5, aby mateřská škola v Nepomucké ulici byla obecní a ne drahá soukromá. Spolu s další maminkou, která napsala na radnici o obnovu hřišť a chodníků, tak vlastně iniciovala probuzení spolku Cibulka (tehdy ještě občanského sdružení). Zasloužila se s kamarádkami o obnovu dětských hřišť. S manželem Mirkem mají dvě děti. Je speciální pedagožka a pracuje jako učitelka. Na kandidátce KDU a nezávislých (č. 9) je na 22. místě.

Zde je leták s vyjádřením spolku Cibulka (člena platformy ZaPět) k volbám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, VOLBY, Ze života. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.