Běh za Vidouli 2018

Fotogalerii z Běhu za Vidouli 2018 zobrazíte kliknutím na obrázek. Autorem fotografií je Hynek Glos.

Výsledkové listiny: dospělí, děti

Krátké zhodnocení průběhu Běhu za Vidouli

Cílem Běhu za Vidouli je upozorňovat širokou veřejnost, že Vidoule je vzácnou přírodní památkou a je potřeba najít cestu, jak ji zachovat pro nás i pro další generace.
Happeningem chtějí místní lidé připomínat, že bedlivě sledují budoucnost tohoto území i budoucnost Přírodního parku Košíře Motol.
Pozváním na pětikilometrový běh po vrchu Vidouli chceme představit dalším Pražanům, kde se tato přírodní památka nachází, a proč voláme o její zachování.
Vítáme studii Studia REAKTOR a děkujeme za odbornou podporu pánům profesorům RNDr. Jíří Sádlo, CSc. a MUDr. Radim Šrám, DrSc.


Pozn.: Po dohodě můžeme video poskytnout, např. za účelem ochrany přírodních parků a hřišť před developerskou zástavbou.

Co se dělo na Běhu za Vidouli:
V 16:00 se otevřela pomyslná brána, od 16:15 registrace, v 16:30 začíná divadelní představení Královna Barev, v 17:20 startuje hlavní běh, zároveň začíná dětský běh na škvárovém hřišti. Kdo neběží, prohlíží si nástěnky, může komunikovat s jejich tvůrci, setkat se s přáteli nebo s odborníky na danou lokalitu, poslechnout si našeho skvělého moderátora Leoše Mareše, který se pravidelně dobrovolnicky běhu účastní, a kterého si za to nesmírně vážíme. Ani ne za hodinu dobíhají vítězové, letos doběhla jako čtvrtá a tím zároveň první nejrychlejší žena. Leoš vyzpovídal některé doběhnuvší, mezi nimiž je například i starosta Prahy 5 Pavel Richter, kterému se letos konečně podařilo si závod zaběhnout, nebo literární historik, kritik a vysokoškolský profesor Martin. C. Putna. Zároveň byla předána čestná medaile za zásluhy a poděkování panu doktoru Šrámovi, který za námi stojí a pomáhá již 6 let od samého začátku, a který se stal naším garantem v boji za Vidouli.
Po skončení dětského i hlavního závodu dochází k vyhlašování. Letos jsme ještě více rozšířili kategorie, gendrově i věkově, tak že nikdo není ošizen, všichni jsou spokojení.
Ihned po vyhlášení zahrála kapela Destruktiva street band, která s námi také drží celé roky, co běh pořádáme, dokud večer neskončí.

Přestože letos běh vyšel na velmi studený den, účast i tak byla vysoká, celkem dorazilo kolem 250 lidí, 80 dětí běželo dětský závod, 84 účastníků závod hlavní, Nikdo nám neumrzl, vše proběhlo nad očekávání hladce a v dobré náladě.
Díky předvolební době přišlo i mnoho zastupitelů a jsme pyšní, že jsme jim dokázali jménem celé platformy ZaPět býti rovnocennými a inspirativními partnery v diskuzi.

Běh za Vidouli je organizačně poměrně náročná akce, která vyžaduje precizní naplánování a dopředu přesné rozdělených úkolů. Neobejdeme se bez dobrovolníků, kteří s námi sdílí stejnou myšlenku, a bez kterých by v takové šíři běh ani nebyl možný. Díky nim jsme našli ideální a úspěšný průběh celého happeningu, který bychom chtěli držet i do dalších ročníků. Na fotky se můžete podívat zde. Děkujeme fotografovi Hynku Glosovi!

Děkujeme všem dobrovolníkům!!

Na další rok se těší
Petra Boušková
Košířská Cibulačka

Pozvánka na Běh za Vidouli 2018

Zveme Vás na VI. ročník Běhu za Vidouli, sousedské setkání pro sportovce i nesportovce, jednotlivce i rodiny s dětmi. Běh se uskuteční v úterý 2. října 2018, od 16 do 19 hodin. Startujeme z ulice Na Výši 2A, areál tenisu Šmukýřka.

Opět běžíme o budoucnost stolové hory Vidoule v Přírodním parku Košíře-Motol! Přijďte v hojném počtu a pozvěte i sousedy a známé

Z programu vybíráme: • Běh na 5 km • Aktuální informace o stolové hoře Vidoule • Radlická radiála • záchrana usedlosti Cibulka • Pro děti indiánský běh a divadlo „Královna barev“ od 16:30 • registrace běžců od 16:20

Srdečně Vás zvou: Košířská Cibulačka // Spolek Cibulka // Spolek Hájovna // Spolek pro krajinu kolem nás // Spolek za záchranu parku Kavalírka // Spolek „Za život lidskej” // Spolek Přátelé Malvazinek // Spolky a sdružení jsou součástí Platformy ZaPět.

Několik zajímavosti z minulých ročníků najdete zde:

Galerie fotek z minulých ročníků, brožurky se shrnujícími informacemi o Vidouli a stavbách, které ji ohrožují a mnohem víc najdete na stránkách:

Běh za Vidouli 2017 (zde).
Běh za Vidouli 2016 (zde).
Běh za Vidouli 2015 (zde)
Běh za Vidouli 2014 (zde)
Běh za Vidouli 2013 (zde)

Petice ze září roku 2017 na podporu výkupu pozemků na Vidouli: My níže podepsaní vyzýváme hl. m. Prahu k odkupu pozemků v oblasti stolové hory Vidoule. Praha jako vlastník může pozemky lépe spravovat v souladu s pravidly pro přírodní parky a chráněná území. Vyřešily by se tím i neustálé žádosti o změnu UP, které jsou v rozporu s koncepcí péče o území přírodního parku. Pozn.: petice byla odeslána dne 9.10.2017 paní primátorce a radním hl.m. Prahy a MČ Praha 5. Ledy se hnuly a v roce 2018 se výkup pozemků postupně daří uskutečňovat!

Autobus 123 a jeho návrat k Andělu je asi nejznámější počin pro zlepšení dopravy pod Vidoulí, ke kterému přispěly Košířské spolky. Pomáhají ale zlepšovat dopravu i jinak. Např. v automobilové dopravě jsou cílem hlavně menší dopravní zácpy a lepší parkování. Na plakátu a níže najdete upoutávky na několik informací o dopravě z webu www.Cibulky.info, mimo jiné o Radlické radiále a městském okruhu, zlepšení propustnosti mimoúrovňové křižovatky u městského okruhu mezi tunely Mrázovka a Strahovským tunelem, bezpečnější dopravou u škol, parkovištích P+R.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cibulka - usedlost, Nezařazené, Park Vidoule. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.