Běh za Vidouli 2018

Zveme Vás na VI. ročník Běhu za Vidouli, sousedské setkání pro sportovce i nesportovce, jednotlivce i rodiny s dětmi. Běh se uskuteční v úterý 2. října 2018, od 16 do 19 hodin. Startujeme z ulice Na Výši 2A, areál tenisu Šmukýřka.

Opět běžíme o budoucnost stolové hory Vidoule v Přírodním parku Košíře-Motol! Přijďte v hojném počtu a pozvěte i sousedy a známé

Z programu vybíráme: • Běh na 5 km • Aktuální informace o plánované změně ÚP na území stolové hory Vidoule • Radlická radiála • Pro děti indiánský běh a divadlo „Královna barev“ od 16:30 • registrace běžců od 16:20

Srdečně Vás zvou: Košířská Cibulačka // Spolek Cibulka // Spolek Hájovna // Spolek pro krajinu kolem nás // Spolek za záchranu parku Kavalírka // Spolek „Za život lidskej” // Spolek Přátelé Malvazinek // Spolky a sdružení jsou součástí Platformy ZaPět.

Několik zajímavosti z minulých ročníků najdete zde:

Galerie fotek z minulých ročníků, brožurky se shrnujícími informacemi o Vidouli a stavbách, které ji ohrožují a mnohem víc najdete na stránkách:

Běh za Vidouli 2017 (zde).
Běh za Vidouli 2016 (zde).
Běh za Vidouli 2015 (zde)
Běh za Vidouli 2014 (zde)
Běh za Vidouli 2013 (zde)

Petice ze září roku 2017 na podporu výkupu pozemků na Vidouli: My níže podepsaní vyzýváme hl. m. Prahu k odkupu pozemků v oblasti stolové hory Vidoule. Praha jako vlastník může pozemky lépe spravovat v souladu s pravidly pro přírodní parky a chráněná území. Vyřešily by se tím i neustálé žádosti o změnu UP, které jsou v rozporu s koncepcí péče o území přírodního parku. Pozn.: petice byla odeslána dne 9.10.2017 paní primátorce a radním hl.m. Prahy a MČ Praha 5. Ledy se hnuly a v roce 2018 se výkup pozemků postupně daří uskutečňovat!

Autobus 123 a jeho návrat k Andělu je asi nejznámější počin pro zlepšení dopravy pod Vidoulí, ke kterému přispěly Košířské spolky. Pomáhají ale zlepšovat dopravu i jinak. Např. v automobilové dopravě jsou cílem hlavně menší dopravní zácpy a lepší parkování. Na plakátu a níže najdete upoutávky na několik informací o dopravě z webu www.Cibulky.info, mimo jiné o Radlické radiále a městském okruhu, zlepšení propustnosti mimoúrovňové křižovatky u městského okruhu mezi tunely Mrázovka a Strahovským tunelem, bezpečnější dopravou u škol, parkovištích P+R.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cibulka - usedlost, Nezařazené, Park Vidoule. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.