Běh za Vidouli 2017: výsledky

Fotogalerii z Běhu za Vidouli 2017 zobrazíte kliknutím na obrázek. Autorem fotografií je Hynek Glos.

Milí sousedé, sportovci a ochránci hory Vidoule.

Pátý ročník Běhu máme za sebou. Počasí přálo. Hlavní závod běželo 117 sportovců a dětský indiánský běh 60 dětí. Výsledková listina závodu na 5.7 km je zde a výsledky indiánského běhu zde. Zaběhat si přišel i nejlepší maratonec v Čechách, hádejte, jestli vyhrál?
Novou trať na 5,7 km jsme si pochvalovali a nováčci ji prohlásili jednou z nejhezčích běžeckých drah v Praze. Jsme pyšní na náš poklad, kterým je Přírodní park Košíře Motol a jeho dominanta stolová hora Vidoule. Výbornou zprávou je začátek výkupu pozemků na Vidouli naší radnicí. Děkujeme.
Za organizátory sepsala Petra Boušková z Košířské cibulačky.

Petice na podporu výkupu pozemků na Vidouli: My níže podepsaní vyzýváme hl. m. Prahu k odkupu pozemků v oblasti stolové hory Vidoule. Praha jako vlastník může pozemky lépe spravovat v souladu s pravidly pro přírodní parky a chráněná území. Vyřešily by se tím i neustálé žádosti o změnu UP, které jsou v rozporu s koncepcí péče o území přírodního parku. Pozn.: petice byla odeslána dne 9.10.2017 paní primátorce a radním hl.m. Prahy a MČ Praha 5.

Autobus 123 a jeho návrat k Andělu je asi nejznámější počin pro zlepšení dopravy pod Vidoulí, ke kterému přispěly Košířské spolky. Pomáhají ale zlepšovat dopravu i jinak. Např. v automobilové dopravě jsou cílem hlavně menší dopravní zácpy a lepší parkování. Na plakátu a níže najdete upoutávky na několik informací o dopravě z webu www.Cibulky.info, mimo jiné o Radlické radiále a městském okruhu, zlepšení propustnosti mimoúrovňové křižovatky u městského okruhu mezi tunely Mrázovka a Strahovským tunelem, bezpečnější dopravou u škol, parkovištích P+R.

 

 


Text původního příspěvku z 28.srpna 2017: Zveme Vás na V. ročník Běhu za Vidouli, sousedské setkání pro sportovce i nesportovce, jednotlivce i rodiny s dětmi. Běh se uskuteční v úterý 26. 9. 2017, od 17 do 19 hodin. Startujeme z ulice Na Výši 2A, areál tenisu Šmukýřka.

Běžíme o budoucnost stolové hory Vidoule v přírodním parku Košíře – Motol! Přijďte v hojném počtu a pozvěte i sousedy a známé.
Z programu vybíráme: • Běh na 5 km • Aktuální informace o plánované změně ÚP na území stolové hory Vidoule • Radlická radiála • Zklidnění Jinonic • City Nový Smíchov • Stavební zákon • Pro děti indiánský běh a divadlo

Můžete si připomenout Běh za Vidouli 2016 na fotkách zde.
Galerie fotek z minulých ročníků, brožurky se shrnujícími informacemi o Vidouli a stavbách, které ji ohrožují  a mnohem víc najdete na stránkách:

Běh za Vidouli 2016 (zde).
Běh za Vidouli 2015 (zde)
Běh za Vidouli 2014 (zde)
Běh za Vidouli 2013 (zde)

Srdečně Vás zvou: Spolek Cibulka // Košířská Cibulačka // JINONICE – VIDOULE // Sdružení za krajinu kolem nás // Občanské sdružení za záchranu parku Kavalírka // Občanské sdružení „Za život lidskej” Spolky a sdružení jsou součástí Platformy ZaPět.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Park Vidoule, Životní prostředí. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.