Běh za Vidouli 2021

Výsledková listina s časy

Pražské ovzduší stále nesplňuje základní normy na koncentrace oxidu dusitého kvůli autům, více viz tisková zpráva Centra pro životní prostředí a zdraví z 20. září 2021 zde. Děkujeme prof. Radimovi Šrámovi za sdílení zprávy. Postižená jsou i místa v Praze 5 na Radlické a Plzeňské … a jak je dobře známo, Radlická radiála ve stávajícím návrhu tento problém neřeší, sama o sobě by ho dokonce zhoršila. Spolek Cibulka se proto zapojil do Inciativy za zlepšení Radlické radiály, na jejíž popud jsou mj. prověřovány úpravy křižovatek v Jinonicích a Radlicích a která usiluje o urychlení zkapacitnění Barrandovského mostu (podmínka stavby RR v dopravní koncepci, o které se však málo ví a mluví). Podívejte se návrh z dílny KDU-ČSL ze září 2020 na zkapacitnění B. mostu obchvatem sjezdu na Modřany zde nebo podrobněji zde. Realizce dopravní části studie Motolského údolí zlepší ovzduší brzo. Jsme rádi, že i radnice Prahy 5 uznává, že k tomu není třeba RR. Ovzduší zlepší i rychlá elektrifikace MHD, o aktuálních plánech viz beseda s Ing. Šurovským z DPP 16.9.2021 (záznam besedy, prezentace v ppt, a pdf), parciální trolejbus (má troleje jen v kratších úsecích, např. do kopce, využívá již stojící lampy) by mohl jezdit i na Cibulkách.

Fotogalerii z Běhu za Vidouli 2021 najdete na odkazu zde.

Čtvrtek 23. září 2021 od 16 hodin, samotný start pak v 17:15.

Několik zajímavostí z minulých ročníků najdete zde:

Galerie fotek z minulých ročníků, brožurky se shrnujícími informacemi o Vidouli a stavbách, které ji ohrožují (ohrožovaly) a mnohem víc najdete na stránkách:

Běh za Vidouli 2020 (zde). Běh za Vidouli 2019 (zde).
Běh za Vidouli 2018 (zde).
Běh za Vidouli 2017 (zde).
Běh za Vidouli 2016 (zde).
Běh za Vidouli 2015 (zde)
Běh za Vidouli 2014 (zde)
Běh za Vidouli 2013 (zde)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Park Vidoule, Ze života. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.